Skip links

درباره سنگ اونیکس بیشتر بدانید!

سنگ مرمر اونیکس

اونیکس یا همان مرمر که در تجارت سنگ سازی به سنگ مرمر  اونیکس گفته می شود یک کلمه ی یونانی است . در زبان یونانی به معنای درخشان می باشد .شاید برایتان جالب باشد بدانید ایران یکی از معادن سنگ مرمر می باشد در کنار ایران کشور ایتالیا در رده ی دوم معادن سنگ مرمر قرار می گیرد .  سنگ مرمر جزو سنگ های همه پسند می باشد که با توجه به زیبایی و درخشش خاص مرمر در صنعت مجسمه سازی و طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مورد استفاده قرار می دهند .

سنگ مرمر (اونیکس) چیست ؟

سنگ اونیکس یا همان سنگ معدن در ایران دارای تنوع و رنگ های بسیار متنوعی می باشد . از دسته سنگ های مرمری که در ایران یافت می شود می توان به مرمر فیروزه ای ، مرمر عسلی ، مرمر سفید دانه اناری ، مرمر سبز ، مرمر مروارید ، مرمر پرتقالی اشاره کرد . برای بسیاری از افرادی که به جنس و نوع  تشکیل سنگ ها علاقه دارند جالب است بدانند که سنگ مرمر چگونه تشکیل می گردد .سنگ مرمر سنگ دگرگونی است که بلور های آن از تبلور مجدد سنگ آهک ایجاد می گردد .در زمان باستان سنگ مرمر در بین سنگ ها جایگاه خاصی هم از نظر کاربرد در ساختمان ها و معابد داشته و هم به دلیل داشتن انرژی پی خواص درمانی این سنگ برده بودند.

سنگ اونیکس اصل

اگر سنگ اونیکس اصل در طبیعت یافت شود می توان از خواص درمانی آن برای بیماری های کلیوی و کبدی و رفع استرس استفاده کرد . کمتر دیده می شود که از سنگ اونیکس در مکانهای باز استفاده شود به دلیل مقاومت پایین این سنگ در برابر نور خورشید و  ایجاد تغییر رنگ در سنگ اونیکس بیشتر از آن در مکانهای سر پوشیده استفاده می گردد . سنگ اونیکس اصل که از زمان باستان مورد استفاده هنرمندانی چون (میکل آنژ) و (لئوناردو داوینچی ) قرار می گرفته است . درآثار این هنرمندان بسیار از سنگ اونیکس اصل استفاده شده است .

خانه سنگ

خانه سنگ استخراج سنگ های تزیینی و ساختمانی نظیر مرمر ( انیکس ) را بر عهده دارد . سنگ اونیکس یا همان سنگ مرمر دارای زیبایی خیره کننده ای می باشد که در طراحی دکورسیون داخلی در اکثر منازلی که توسط دیزاینر ها طراحی می گردد مورد استفاده قرار می گیرد خانه سنگ نیز استخراج سنگ اونیکس را به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد . سنگ اونیکس علاوه بر دکوراسیون داخلی در آثار هنری ، فضاهای تجاری ، اداری و لوکس سازی مورد استفاده قرار می گیرد .

خرید سنگ ساختمانی

شاید کسانی که دست در بیزینس ساختمان سازی دارند یکی از دغدغه هایشان انتخاب خرید و تهیه  سنگ ساختمانی باشد . یکی از مواردی که یک پروژه ساختمانی را به یک پروژه ی موفق تبدیل می کند خرید سنگ های ساختمانی می باشد . اندازه گیری متراژ ، انتخاب نوع سنگ با توجه به موقعیت ساختمان ، انتخاب مدل و رنگ سنگ با توجه به مورد استفاده ساختمان همه و همه عاملی است که سازنده های ساختمانی نگاه ویژه ای به خرید سنگ ساختمانی داشته باشند .

قیمت سنگ مرمر اونیکس

با توجه به اینکه سنگ مرمر یا سنگ اونیکس دارای تنوع در رنگ و مدل می باشد قیمت گذاری آن در هر شرکت استخراج کننده متفاوت می باشد . برای مثال قیمت سنگ مرمر سفید با قیمت سنگ مرمر سفید عسلی متفاوت است . با توجه به بافت و نوع تشکیل و گیرایی سنگ در دید کاربران قیمت گذاری متفاوت خواهد بود .

سنگ گرانیت ساختمانی

سنگ گرانیت جزو سنگ های آذرین می باشد .گرانیت از لحاظ مقاومت بسیار با دوام است و صیقل پذیری بی نظیری را داراست . به  دلیل دارا بودن چنین ویژگی هایی سنگ گرانیت بسیار در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد .برای سنگفرش خیابان ها ، نما کاری ساختمان ها که مداما در معرض تماس با هوا و سایش می باشد گزینه ی مناسبی می باشد .

سنگ کریستال ساختمانی

سنگ کریستال یا سنگ چینی ساختمانی  از جمله سنگ هایی است ک علاوه بر ضخامت کم دارای مقاومت خوبی می باشد .سنگهای کریستالی دارای بلور های درشت است که زیبایی خاصی به آن می بخشد . انتخاب سنگ های کریستالی یا چینی انتخاب خوبی برای نمای ساختمان  و فضاهای باز میباشد . سنگ کریستالی دارای ویژگی جذب اب بالا میباشد.

دیدگاه خود را بنویسید